Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu personalizowania treści dla odbiorców. Każdy użytkownik może wyłączyć zapisywanie plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej, co spowoduje, że nie będą gromadzone żadne informacje.

Produktów: 0 0,00 zł

Koszyk jest pusty

Ilość:

Suma: 0,00

Wydawnictwo „Misericordia” Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia

Wydawnictwo Misericordia Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia zostało powołane 1 stycznia 2003 roku przez przełożoną generalną m. M. Gracjanę Szewc. Jego zadaniem jest szerzenie orędzia Bożego Miłosierdzia przekazanego świętej Siostrze Faustynie Kowalskiej przez Jezusa Miłosiernego według słów, jakie zapisała w Dzienniczku:

W tej chwili, kiedy wzięłam pióro do ręki, króciutko modliłam się do Ducha Świętego i rzekłam: Jezu, pobłogosław to pióro, aby to wszystko, co mi pisać każesz, było na chwałę Bożą. - Wtem usłyszałam głos: Tak, błogosławię dlatego, że na tym piśmie jest pieczęć posłuszeństwa przełożonej i spowiednika, a przez to samo już jest Mi chwała, a wiele dusz będzie czerpać pożytek dla siebie. Córko Moja, żądam, abyś wszystkie wolne chwile poświęciła na pisanie o Mojej dobroci i miłosierdziu; jest to twój urząd i twoje zadanie w całym twym życiu, abyś dawała duszom poznać Moje wielkie miłosierdzie, jakie mam dla nich, i zachęcała je do ufności w przepaść Mojego miłosierdzia. (Dz. 1567)

Poprzez przygotowywanie i upowszechnianie publikacji związanych z życiem i misją św. Siostry Faustyny Zgromadzenie podejmuje to wielkie zadanie. Wydawnictwo publikuje i upowszechnia książki, broszury, foldery, reprodukcje obrazów, druki ulotne, płyty CD i DVD w języku polskim i w wielu językach obcych.  Służą one nie tylko upowszechnianiu orędzia Miłosierdzia, ale także formacji apostołów Bożego Miłosierdzia.

Witryna stworzona na platformie